Gorman pade v tekmi za prvenstvo na Tarkanian Classic

DATOTEKA - Igralci Bishopa Gormana praznujejo zmago v dvojnem podaljšku proti Liberty High med ... DATOTEKA – Igralci Bishopa Gormana praznujejo svojo zmago v dvojnem podaljšku proti Liberty High med igro prvenstva v košarki za dečke Platinum Division na Tarkanian Classic na srednji šoli Bishop Gorman v torek, 21. decembra 2021, v Las Vegasu. Gorman je zmagal s 79:75. (Bizuayehu Tesfaye/Las Vegas Review-Journal) @bizutesfaye

Vodstvo Bishopa Gormana ob polčasu je izpuhtelo proti West Ranchu (Kalifornija) na prvenstveni tekmi Platinum Bracket Tarkanian Classic, vendar so Galci še vedno imeli priložnost izsiliti podaljšek.

Z zaostankom 65-62 in devetimi sekundami pred koncem se je Gorman, ki ga je MaxPreps uvrstil na 12. mesto na nacionalni ravni, spustil na parket z možnostjo, da se je prvič po skoraj 10 minutah izenačil z 19. mestom West Ranch.

Toda trojka drugega branilca Nicka Jeffersona v zadnjih sekundah je bila ravno neuspešna. West Ranch je poskrbel za odbito žogo in zadel dva prosta meta po prekršku Gormana, s čimer je v četrtek zvečer na Bishopu Gormanu dosegel zmago s 67-62 in osvojil naslov platinastega prvaka.

združljivost zodiakalnega znaka 22. avgusta

'Samo ugotoviti se moramo in biti bolj dosledni skozi tekmo,' je dejal Gormanov trener Grant Rice. »Imeli bomo nize, v katerih smo res dobri, a sestaviti moramo celotno igro. Toda na splošno je (Tarkanian Classic) šlo zelo dobro.”

Galce je s 24 točkami vodil mladi bek John Mobley. Starejše krilo Keenan Bey je dodal 13 točk.

Gorman (6-2) je zgrešil prve tri mete. Toda srednji skakalec Mobley je začel niz 10-0 v 3 minutah in 35 sekundah, s čimer so Galci prevzeli zgodnje vodstvo.

Gorman je v prvih 10 minutah zadel šest trojk in povedel kar za 10 točk, pri 28-18. West Ranch (12-0) je imel težave z obrambo Gaelov, saj je v zadnjih 4:30 prvega polčasa zbral le štiri točke.

Galci so ob polčasu vodili s 37-30, toda Rice je menil, da bi morala biti njihova prednost večja, pri čemer je opozoril na nekaj napak, zaradi katerih so imeli priložnost za zadetek.

418 angelsko število

Njihovo vodstvo je bilo kratkotrajno, ko je West Ranch začel popuščati. Starejši napadalec Wildcatsov Andrew Meadow je dosegel prve štiri točke po premoru, njegova postavitev pet minut v drugem polčasu pa je West Ranchu prinesla prvo vodstvo.

Wildcats so v prvih šestih minutah drugega polčasa nizali 16-6 in vodili s 46-43. Gorman ni uspel izenačiti ali ponovno prevzeti vodstva do konca poti.

Rice je na začetku drugega polčasa poudaril težave Gaelov kot prelomnico.

'Približno pet minut v napadu smo bili zelo slabi in preprosto nismo dobili dobrih posesti,' je dejal Rice. »Takoj so nas ujeli in bila je bitka. … Lahko bi šlo tako ali drugače.”

Meadow je bil najboljši strelec West Rancha, saj je 14 od 18 točk dosegel v drugem polčasu.

Kljub porazu je Rice dejal, da je zadovoljen s tem, kako je njegova ekipa tekmovala s težkimi nacionalnimi nasprotniki skozi Tarkanian Classic. Prepričan je, da bodo Galci popravili svoje napake s četrtkove tekme in bili boljši do konca sezone.